Buckingham’a 300 metre… Kral’dan muhafızlara çöp ev

İngiltere’nin önde gelen tabloid gazetelerinden Daily Mail’in özel dosyası, Kraliyet kışlalarındaki muhafızların yaşam koşullarını gözler önüne serdi. Göz alıcı hayatlarıyla dünya gündeminden düşmeyen Kraliyet Ailesi’nin muhafızları için uygun gördüğü bu koşullar, ülkede büyük bir tartışma kopardı.

Muhafızların kaldığı Wellington Kışlası’ndan fotoğrafların paylaşıldığı Daily Mail haberinde, “Bunlar, Kraliyet muhafızlarının İngiltere’nin en prestijli kışlalarından birinde katlanmak zorunda kaldıkları sefil koşulları gözler önüne seren rahatsız edici görüntüler” ifadeleri kullanıldı.

Haberdeki ifadelere göre, çöp yığınlarının, ölü hayvanların, tıkalı ve pis tuvaletlerin kadrajlara yandığı fotoğraflar, Buckingham Sarayı’na sadece 300 metre uzaklıktaki “ordunun en yüksek profilli beş alayına ev sahipliği yapan ikonik” Wellington Kışlası’nda çekildi.

“Mahkumlar bizden iyi durumda”

1660 yılından bu yana Kraliyet Saraylarını koruma görevini üstlenen askerler, kışladaki koşulları “hapishaneden beter” olarak açıkladı.

Daily Mail’e konuşan ve ismini vermek istemeyen bir asker, “Mahkumların yaşam koşulları bizden daha iyi” ifadelerini kullandı.

Wellington Kışlası ilk olarak 1830’larda tasarlandı ve şu anda yaklaşık 500 askeri barındırdığına inanılıyor.

https://halktv.com.tr/canli-yayin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir