Eski eşi İYİP’ten kendisi CHP’den aday… Türkeş kardeşler ayrıldı… Tatar kardeşler 3 partide aday

Dün partiler milletvekili hazırlıklarına başladı.

Kimi adaylar oğullarıyla kimileri ise eski eşleriyle partilere başvurdu.

Bunlardan biride Toprak çifti.

CHP İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Eski Yardımcısı ve 57. Hükümette Spordan Sorumlu Bakan olarak görev alan Adanalı Erdoğan Toprak, CHP’den Milletvekili adayı oldu.

CHP’de Tanıtım, Basın ve Propagandadan Sorumlu Genel Başkan yardımcılığı da yürüten Erdoğan Toprak, 20., 21., 24., 25., 26. ve 27. dönemlerde milletvekilliği yaptı.

KENDİSİ CHP’DE ESKİ EŞİ İYİ PARTİ’DE

6 dönem milletvekilliği yapan Erdoğan Toprak’ın birçok kez ekranlarda gördüğümüz eski eşi Ece Güner Toprak’ta İYİ Parti’den milletvekili adayı oldu.

Güner Hukuk Bürosu’nun kurucusu ve yönetici ortağı olup, özellikle sınır ötesi birleşme ve devralmalar, özelleştirmeler, kamu-özel ortaklıkları ve finansman projelerinde son 25 yıldır Türkiye’nin önde gelen avukatlarından biridir.

KARDEŞLER AYRILDI

MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş’in kızı Ayyüce Türkeş Taş, İYİ Parti Adana 1. sıra milletvekili adayı oldu.

Ülkü Ocakları Eski Genel başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesiyle ilgili MHP’ye sert tepkilerde bulunan Ayyüce Türkeş, “Bu cinayet, bana göre Türkiye’nin gelmiş olduğu korkunç noktayı gözler önüne sermektedir. Babam Alparslan Türkeş’in kemikleri ne kadar sızlıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Ayyüce Türkeş’in ağabeyi Tuğrul Türkeş ise AK Parti Ankara listelerinden milletvekili adayı gösterildi.

3 KARDEŞ SAĞ PARTİLERDE

Partilerin Şırnak listelerinde ise 3 kardeş yer aldı. Müteahhit Arslan Tatar AKP’den, MHP Şırnak İl Başkanı Halil Tatar MHP’den ve kardeş Mahmut Tatar ise Zafer Partisi’nden milletvekili adayı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir