Fenerbahçe’de stoper gündemi: Stefan Savic ile anlaşma yakın

yeni stoperini Atletico Madrid’de buldu. İmza için artık geri sayıma geçildi.

Kadrosunda Edin Dzeko, Dusan Tadic, Dominik Livakovic, Miha Zajc gibi Balkan kökenli futbolculara sahip olan Fenerbahçe, 32 yaşındaki Karadağlı stoperi listesine ekledi.

Menajeri İstanbul’a geldi

Savic’in menajeri Zarko Pelicic’i İstanbul’a davet eden Fenerbahçeli yetkililer, ilk görüşmeyi gerçekleştirdi.

Bu görüşmede Zarko Pelicic’e Stefan Savic için düşünülen maaş, bonuslar, kontrat süresi düşüncesi iletildi. Bu rakamlar hem Savic hem Pelicic tarafından olumlu karşılandı.

Fenerbahçe, kontratının bitmesine 6 ay kalan Stefan Savic’e hemen gelmesini istediklerini iletti. Hem Djiku’nun Afrika Kupası’na gitmesi hem Becao’nun sakatlığı da ‘hemen gel’ isteğinde etkili oldu. Savic de bu isteğe olumlu yanıt verdi.

Fenerbahçe cephesi Atletico Madrid’e ciddi bir ücret ödemek istemediğini de aktardı. Savic, bu problemi kendisinin çözeceğini Fenerbahçeli yetkililere iletti.

Bedelsiz ayrılık izni

Atletico Madrid cephesine sözleşme yenilemeyeceğini ve Fenerbahçe’ye gitmek istediğini ileten Savic’e bedelsiz ayrılık izni verildi.

Fenerbahçe’nin kaptanı Edin Dzeko hem kulüp yönetimiyle hem Savic ile birebir görüşmeler yaptı. Dzeko, Savic’in takıma büyük katkı sağlayacağını belirtti.

Boşnak yıldız, ayrıca Savic’e Fenerbahçe’yi ve takımdaki ortamı anlatarak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir