Kripto Para Balinalarının Yeni Avı, Bu 3 Altcoin!

Kripto para balinaları, Bitcoin ve altcoin dünyasında büyük önem taşıyor. Bireysel, küçük yatırımcılar balinaların neler alıp sattığını merakla izliyor. Bu yazımızda, en son balina hareketine maruz kalan 3 altcoin’den bahsedeceğiz. İşte detaylar…

Kripto para balinası, 3.79 trilyon PEPE aldı

On-chain veriler sağlayan Lookonchain, PEPE Coin satın almak için yaklaşık 1 milyon dolar harcayan bir kişinin ayrıntılarını paylaştı. On-chain verilere göre, kullanıcı 422 ETH ve 100 bin USDC ile 3.79 trilyon PEPE satın aldı. Satın alma işlemi 19 Nisan’dan 2022 Nisan’a kadar ortalama 0,0000002563 USD fiyatla gerçekleşti. Bu alım, aynı zamanda kullanıcıyı PEPE’nin onuncu en büyük sahibi haline getirdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ilk günlerinde PEPE, Twitter’daki kripto para topluluğunun ilgisini çeken kayda değer bir işlem nedeniyle önemli ölçüde dikkat çekti.

Bir meme coin traderı, yaklaşık 250 dolar değerindeki 0,125 ETH’yi 5,9 trilyon PEPE tokeni karşılığında sattı. Meme coin’e olan ilgi arttıkça, yatırımcının elindeki coin’in değeri 19 Nisan 2023’e kadar yaklaşık 1.8 milyon dolara yükseldi. Yani, potansiyel olarak ilk yatırımın yaklaşık 4.500 katı bir getiri sağladı. Geçtiğimiz hafta, PEPE Coin’i çevreleyen büyük bir heyecan vardı. Bu da piyasa değerinin sadece birkaç bin dolardan 150 milyon doların üzerine fırlamasıyla sonuçlandı. Hatta birçok trader, PEPE ile “meme coin sezonunun” yeniden gelip gelmediğini tartıştı.

Arbitrum’da büyük yatırımcı hareketleri dikkat çekiyor

Arbitrum (ARB) balina hareketleri ile yüksek performans gösteren kriptolar arasına katılan ikinci coin oldu.  ARB dün, 24 saat içinde yüzde 11,63 artışla 1.48 dolara ulaştı. ARB, mevcut durumda layer 2 momentumuna öncülük ediyor. Mevcut Arbitrum büyümesi, daha geniş yükseliş piyasası duyarlılığı ile birlikte besleniyor olsa da, başka faktörler de dikkat çekiyor. L2 ağı, balina yatırımcıları tarafından biriktirilmekte. Arbitrum’un bazı çekirdek katılımcılarına yönetişim token ödülleri dağıtma hamlesi, balinaların tokenı daha çok biriktirmesine neden oldu. yüksek birikime neden oldu. Bu balinalardan bazılarının sahte airdrop alması, bazılarının satışlarını körükledi. Ancak, çok sayıda kişi de çantalarına ekleme yapıyor.

Arbitrum, rakip layer 2 protokollerinin çoğu gibi, nispeten yeni bir ağ. Bu nedenle, tokeninin fiyatı hala istikrar arayışında gibi görünmekte. Kripto para birimi tam bir ay önce 11,80 dolar ile tüm zamanların en yüksek (ATH) fiyatına ulaştı ancak kısa sürede yüzde 87’den fazla değer kaybederek mevcut seviyesine geriledi. L2Beat verilerine göre, Arbitrum hem işlem sayısı hem de gas ücretleri açısından bir L2 olarak üst sıralarda yer alırken, yeni bir boğa piyasası onaylanana kadar ATH’sini yeniden test edemeyebilir. Mevcut fiyatıyla Arbitrum, en düşük fiyat noktasının yüzde 30 üzerinde bulunuyor. Bu da coinin ilk destekçilerinin kâr durumunda olduğuna işaret ediyor.

SHIB balinası, 168 milyar coin satın aldı

Son olarak, Etherscan.io verileri, Shiba Inu’nun en büyük 19. sahibinin son 24 saat içinde iki ayrı işlemle 1.72 milyon dolar değerinde 168,37 milyar SHIB satın aldığını ortaya koyuyor. Balinanın alım çılgınlığı yaklaşık dört saat önce tek bir işlemle başladı. Portföye 9,81 milyar SHIB ekledi. Ancak bu sadece bir başlangıçtı. Birkaç dakika sonra balina, 1,62 milyon dolar değerinde dudak uçuklatan bir alım daha yaptı. Yani, sonuç olarak toplamda 158,55 milyar dolarlık SHIB satın aldı.

Bu haber, “BlueWhale0073” olarak bilinen en iyi ETH balinasının ardından geldi. BlueWhale, iki ayrı işlemle 3,32 milyon dolar değerinde 311.9 milyar SHIB’lik özel bir alım yaptı. Shiba Inu Ekosistemindeki son gelişmeler Balinaların SHIB’e olan ilgisini yeniden canlandırdı. En son, Litvanya merkezli lider Blockbank, platformuna Shiba Inu için destek ekledi. Bir başka heyecan verici gelişme olarak Binance Pay haberi geldi. Binance Pay, SHIB’in ödeme yöntemi olarak kullanımını üst seviyeye taşımak için ivendPay ile işbirliği yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir