Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Hedef Aldı: “Onun Vaazlarını Kabul Etmiyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Filistin’de yaptığı katliama en sert tepki gösteren bölge liderlerinden biri. Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak ‘İsrail bir terör devletidir’ demişti. İsrail basınında yer alan haberlere göre ise İsrail Başbakanı Netenhayu, Erdoğan’ın açıklamalarına cevap verdi.

6 Ekim’de başlayan İsrail ile Filistin arasındaki savaş, İsrail’in katliamıyla sürüyor. İsrail güçleri, sivil hastaneleri bombalıyor, çocukları öldürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise açıklamalarıyla sık sık İsrail’in yaptığı katliama tepki gösteriyor. Erdoğan son alarak, AK Parti’nin grup toplantısında ‘İsrail bir terör devletidir’ ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan; “Buradan Netanyahu’ya sesleniyorum; sende atom bombası var mı, yok mu? Sıkıysa açıkla ama açıklayamaz. Ey İsrail sende atom bombası, nükleer bomba var ve bununla tehdit ediyorsun.” demişti.

İsrail basınında çıkan haberlere göre ise Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı isim verecek eleştirdi.

Erdoğan’ın “İsrail’i terör devleti olarak adlandırdığını ancak Hamas’ın terör eylemlerini desteklediğini” söyleyen Netanyahu, şu ifadeleri kullandı: “Kendisi Türkiye sınırları içerisindeki Türk köylerini bombaladı. Onun vaazlarını kabul etmeyeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir