Giresun’da fındık bahçelerini dolaşan üreticiler, dolu dolu dalların umut verici olduğunu belirtirken, fındığın çuvala girinceye kadar riskin devam ettiğini ifade etti. Geçmiş yıllarda dalda iyi görünen fındığın hasat zamanına yaklaşırken döküldüğünü hatırlatan üreticiler, şu anda daldaki fındığa iyi bir verim alacaklarını söyleyemeyeceklerini dile getirdi. Böcek ve hastalıklarla mücadele edebilseler de doğa risklerine karşı çaresiz olduklarını belirten fındık üreticileri, fırtına ve güneş gibi doğal etkenlerin fındığı da dalıyla birlikte dökebileceğini vurguladı.